Dlaczego mam dbać o zęby?

dbać o zęby

Tak wiele osób zadaje sobie pytanie: „Dlaczego jest to dla mnie takie ważne? Dlaczego mam dbać o zęby?”

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie muszą zwracać uwagę na higienę jamy ustnej, a powód tego pytania jest prosty: fakt, że może to wpłynąć na sposób, w jaki na siebie patrzymy. Tak, na sposób, w jaki patrzymy na siebie, może wpływać wygląd naszych zębów. Sposób, w jaki postrzegasz siebie, wpływa na Twoją pewność siebie i poczucie własnej wartości.

W świecie, w którym zęby są ważne, istotne jest również higiena jamy ustnej. Ludzie często nie zastanawiają się dwa razy nad szczotkowaniem i nitkowaniem zębów, ale mogą nie wiedzieć, jak wykonać te czynności jako część swojej codziennej rutyny. Nie ma znaczenia, jaką masz pracę ani jaką jesteś osobą, jeśli twoje zęby nie są zdrowe, może to wpłynąć na wszystko inne w twoim życiu. Jeśli masz silną linię żuchwy i mocne zęby, będziesz mógł chodzić na randki, a nawet występować przed innymi.

Jakie są przyczyny niezdrowych zębów? Cóż, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest przyjrzenie się diecie, którą spożywamy. Wiele osób je przetworzoną żywność i cukry i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Dzięki temu bakterie w jamie ustnej mają większe szanse na tworzenie się płytki nazębnej, która jest główną przyczyną próchnicy.

Gdy bakterie rozprzestrzeniają się w jamie ustnej, zaczynają atakować nerwy i tkanki otaczające zęby. Następnie powoduje ich rozkład. Kiedy się rozkładają, Twoje dziąsła i szczęka zaczynają słabnąć i możesz zacząć odczuwać bóle głowy oraz ból na całym ciele. Wszystkie te objawy są związane z uszkodzeniem zębów.

Możliwe jest również, że bakterie, które spożywasz, mogą powodować erozję szkliwa zębów, co jeszcze bardziej je osłabia. Jeśli jesteś palaczem, toksyny w twoich płucach mogą również powodować uszkodzenie zębów.

Niektórzy ludzie mają problem z nadwrażliwością zębów, co również może prowadzić do problemów z zębami. Dzieje się tak, gdy dziąsła są podrażnione, dziąsła krwawią podczas szczotkowania i nitkowania. Jeśli nie dostaniesz wystarczającego dopływu krwi do dziąseł, staną się one zaognione, co może spowodować uczucie pieczenia podczas jedzenia.

Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna i należy pamiętać, że zęby każdego człowieka są inne. Nie ma znaczenia, czy masz proste czy krzywe zęby, wygląd Twoich zębów nadal będzie dla Ciebie ważny.

Osobom z krzywymi zębami często bardzo trudno jest prawidłowo się uśmiechać i jest to jedna z pierwszych oznak wieku, na którą należy zwrócić uwagę. Jeśli chcesz dbać o swoje zęby, musisz regularnie myć zęby i nitkować zęby.

Nieświeży oddech to coś, czego nikt nie chce, i można temu zapobiec, jeśli dobrze się odżywiasz i pijesz dużo wody. Wiele pokarmów, które jesz, może powodować problemy z oddechem, w tym rzeczy, które wkładasz do ust.

Na przykład tłuste potrawy, takie jak fast foody, smażone potrawy, słodycze, czekolada i te, które zawierają dużo cukru, stanowią duży problem dla osób, które mają nieświeży oddech. Taka żywność zawiera uwodornione oleje i konserwanty, które nie są dobre dla jamy ustnej. Takie pokarmy mogą gromadzić się na zębach i powodować odkładanie się płytki nazębnej. Jeśli cierpisz na nieświeży oddech, możesz mieć więcej niż jedną przyczynę do winy.

Jeśli zauważysz, że twój oddech brzydko pachnie, a także boli, gdy obgryzasz paznokcie, prawdopodobnie twoje usta są pełne płytki nazębnej. Możesz mieć kamień nazębny, który może być bardzo trudny do usunięcia. Jeśli masz kamień nazębny na zębach, być może będziesz musiał udać się do dentysty lub chirurga jamy ustnej.